Tomas Sipas (Sipavičius)

"Man patinka eksperimentuoti su aliejiniais dažais ir skirtingais tapybos metodais"

Tomas Sipas menininkas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Budapešte. Sipas 1990 -ais metais baigė Vilniaus dailės akademijoje grafinio dizaino specialybę. Tais pačiais metais jis įstojo į Vengrijos vaizduojamojo meno universitetą, tapybos fakultetą (jo mokytoja universiteto profesorė, tarptautiniu mastu žinoma vengrų menininkė Dora Maurer). 1996 -ais metais Sipas stažavosi Belgijos karališkoje mokslų, literatūros ir menų akademijoje. 1997-ais metais baigė Vengrijos universiteto dizaino ir keramikos fakultetą.

Menininkas yra aktyvus tarptautinių parodų ir simpoziumų dalyvis, pelnęs ne vieną diplomą, jo darbai puikuojasi privačiose kolekcijose. Tomas Sipas yra Vengrijos menininkų asociacijos narys.

Tomo Sipo stiliaus esencija – kelių medijų derinys kūrinyje. Abstraktus, energingas štrichas ir fotografijos fragmentas, štrichas ir spalvinės dėmės, štrichas ir figūriniai, portretiniai piešiniai ar kiti tikrovės objektai įsiterpiantys į dekoratyvų foną. Menininko darbai lengvabūdiškai dekoratyvūs tik iš primo žvilgsnio, pasigilinus aptinkamas ir ironijos sluoksnis, meistriškas žongliravimas poetinėmis metaforomis. Nerimastingi laikmečio fragmentai – štai kas slypi Sipo energingame piešiny, štrichas, padengiantis vieną ar kitą piešinio pusę, atskleidžia neramų, kupiną nepastovumo ženklų laikmetį.


Menininko darbus galite įsigyti ARTkiosk elektroninėje parduotuvėje


Kūrėjo Instagram socialinė paskyra - ČIA


Plačiau apie Tomą Sipą galite susipažinti dailininko svetainėje https://www.sipavicius.com/


Logo Artkiosk
0

Projektą remia

Dailininkų sąjungos leidykla

Vokiečių 4/2 01130 Vilnius

knygos@artseria.lt

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn